грн.

Рушники українські вишиті

Ми одні з перших на ринку України створили велику колекцію рушників і представили її в нашому інтернет-магазині. Кожен рушник ми вишили самі на наших машинах. Тому вибираючи наш рушник - Ви купуєте ви

Рушники під коровай

Рушники під коровай вишиті якісними нітками німецького виробництва. Яскрава щільна вишивка традиційних украінських орнаментів-символів

Рушники весільні вишиті

Рушники весільні під ноги, вишиті весільні рушники. Традиційні українські візерунки - геометричні та рослинні

Рушник вишитий лляний

Рушник вишитий лляний, український рушник з традиційними орнаментами для обрядів вінчання, весілля і на подарунок

Міні рушники для сватів та хрещених

Міні рушники, рушники "Сват", "Сваха", "Хрещений батько", "Хрещена мати"

Вишиванки українські лляні

Сьогодні вишиванки можна побачити на вулицях багатьох міст світу і ми пишаємося тим, що частина з них була придбана в нашому інтернет-магазині. Ви можете купити вишиванку на подарунок коханій 

Жіночі вишиванки

Жіночі вишиванки, жіночі лляні вишиванки купити від виробника оптом та в роздріб

Плаття (сукні) вишиванки, туніки

Плаття вишиванки лляні з українськими традиційними орнаментами. Якісна вишивка німецькими нитками

Чоловічі вишиванки

Чоловічі лляні вишиванки прикрашені геометричними орнаментами в українських традиціях

Чоловічі чорні вишиванки

Вишиванка чорна чоловіча з натурального льону з якісною вишивкою яскравих традиційних орнаментів

Все для хрещення

За православними канонами таїнство помазання - це не просто красива традиція, а один з найбільш значущих днів для малюка. Відповідно до вчення, саме в цей день дитина довіряється Богові і благословляє

Крижми для хрещення

Нарядні Крижми для хрещення прикрашені вишивкою високої якості. Вишивка імені та дати на замовлення

Одяг для хрещення

Одяг для хрещення, лляні сорочечки, бавовняні сорочечки -тільки натуральні тканини

Шапочки для хрещення

Шапочка для хрещення, чепчик нарядний з вишивкою

Аксесуари для хрещення, мішечки для волосся

Аксесуари для хрещення, мішечки для першого локона, мішечок для волосся

Блог

Обряд хрещення дитини

Обряд хрещення дитини в православ'ї

Рушник вишитий

Вишиті рушники весільні, вінчальні, для короваю, для ікон

Подарки на день Святого Валентина

Подарунки на день Святого Валентина, іменні халати

Про магазин

Наша продукція продається оптом та в роздріб. На сайті наведені роздрібні ціни. Для оптових цін, адійшлить, будь, ласка, запит або зателефонуйте. 

Українці завжди надавали великого значення утворенню сім'ї. Тому таке велике значення має весільна обрядовість. Само весілля це унікальний обряд, свого роду театралізоване дійство, де кожен є учасником цієї чудової вистави. У весіллі є можливість спостерігати велике розмаїття пісень, побутових сцен, забавних ігрищ, танців, фольклорних  сюжетів, приказок, примовок. В українському весіллі нем нічого зайвого, все має свій зміст ті сімволічне значення. Вишиті рушники на весіллі це більше ніж декорція. Вишиті рушники прикрашали стіні, столи, кожного гостя свята.  Для кожної особи дівчина вишивала рушники сама. Весільні рушники це рукодільне чудо.  Малюнки для рушників дівчинаробила самостійно. Чужі орнаменти не використовували. Вишиваючи рушник, дівчина несвідомо вплітала в узори свої думки та бажання. На сватання готували рушники для сватів. На знак позитивної відповіді дівчина перев язувала свата рушником попід ліву руку. Це перший рушник. Рушник цей був довжиною 2,5-3 метри, неширокий. Вишита частина доходила лише до місця зав язування. Вишивали на двох кінцях вишивали по два деревця, по два дубки, по дві пташки. Це сімволи двох родів.

Дівчина зазвичай вирішувала свою долю самостійно, але були випадки коли батькі видавали дівчину заміж примусово. Доді дівчина могла вишити на рушнику для сватів пташок, що дивляться у різні сторони. Це означало, що дівчина дає згоду вийти заміж, але не буде люблячою дружиною. 

Історично рушники були необхідною та головною складовою приданого дівчини. Готуючись до весілля, дівчина сама вишивала близько сорока рушників, які використовувались в обряді сватання, благословення батьками, вінчання. Рушники служили прикрасою приміщення, де проводився обряд. Та й вишивалися рушники при дотриманні певних умов. Починати вишивати рушник необхідно було вранці, обов'язково помолившись, в гарному настрої та з хорошими думками. Адже кожен рушник був ще й оберегом. Та й вишивку потрібно було починати з певного боку.

Рушник був деталлю святкового вбрання дівчини під час весілля, коли змінювався життєвий статус дівчини, вона ставала дружиною. Рушник виконував функції оберега. Рушники вишивались завжди до самих великих свят: Різдва, Великодня, Трійці, весілля. Рушники також були необхідним атрибутом хати: ними прикрашалися вікна, столи. Тут знову рушник виконує функцію оберега.

Однак, життя диктує свої умови та трансформує більшість ритуалів і обрядів, вносячи щось нове, а щось спрощуючи.

В даний час рушник, безперечно, залишається важливим весільним атрибутом. Під час церемонії одруження в РАГСі, свідки розстелюють рушник перед нареченим і нареченою та пропонують їм зробити перший спільний крок у нове життя. Існує прикмета, хто перший ступить на рушник, той і буде головою в сім'ї. Ця традиція запозичена з церемонії вінчання, адже до 1917 року функцію реєстрації шлюбу виконувала церква. Під час обряду вінчання молодята ставали на рушник і священик запитував про серйозність намірів та про добровільність рішення вступити в шлюб. Священик також зв'язував руки молодих білим рушником.

Після церемонії одруження батьки зустрічають тепер уже чоловіка та дружину з короваєм і сіллю, який лежить на рушнику.