Хрещення - це найважливіше із семи таїнств (хрещення, причастя, сповідь, миропомазання, вінчання, соборування ), щостановить собою культове дійство, за допомогою якого «в осяжному вигляді сповіщається віруючим неосяжна благодать Божа», ісимволізує прийняття людини в лоно християнської церкви. Започаткований ще Іваном Хрестителем на початку ери, на територію Русі цей обряд прийшов наприкінці десятого сторіччя разом із запровадженням християнства князем Володимиром.
Ритуал хрещення полягає або в зануренні немовляти в купель (в православ’ї), або в окроплені немовляти водою (в католицтві). В протестантських церквах, зазвичай, хрестять вже повнолітніх. Під час ритуалу маляті також надається християнське їм’я та відповідний, янгол-охоронець.
Для здійснення обряду обираються хрещені батьки, котрі зрештою прирівнюються до родичів (кум, кума), якім надається велика честь і водночас відповідальність за духовний розвиток дитини. Біологічні батьки до таїнства хрещення не допускаються.
Перед обрядом хрещені батьки мають постувати, пройти сповідь і причастя для того, щоб бути допущеними до даного таїнства ,очистившись духовно. Також від хрещених вимагається знання молитов «ОТЧЕ НАШ», та «СИМВОЛ ВІРИ». Хрещені батьки не мають бути подружжям і суворо заборонені подальші інтимні стосунки між ними.
За традицією, хрестильний хрестик дарує хрещений батько, а крижму, хрестильну сорочечку немовлят дарує хрещена мати. Інші атрибути (рушничок для священика , торбиночку для зрізаного волоссячка, серветки для свічок, самі свічки, пам’ятний альбом ,тощо)- за домовленістю. Рушничок для священика залишається в церкві, а хрестик , крижма та сорочечка стають сімейними реліквіями та оберегами і зберігаються батьками разом із фатою, весільним вінком, весільнимирушниками, весільними бокалами, протягом усього життя.
Традиційно, хрещені і рідні батьки, на знак пошани, обмінюються символічними пам’ятними подарунками ( лялька-янгол ручної роботи немовляті, хустка хрещеній матері, подушечки або рушнички з присвятою «Куму» «Кумі», тощо)
Після завершення обряду відбувається святкове застілля в, тепер вже, збільшеному сімейному колі.