грн.

Крижма для хрещення з вишитим ім'ям та датою Крижма для хрещення з вишитим ім'ям та датою

В сучасному світі дітей прийнято хрестити в дитинстві, тому батьки намагаються виконати цей обряд якомога швидше після появи на світ немовля. Одним з найважливіших атрибутів майбутнього обряду хрещення, крім натільного хрестика, є крижма. Це зменшувальне від слова «риза», що перекладається зі староукраїнської як "урочистий одяг". 

Вона повинна бути неодмінно білого кольору, тому як символізує чистоту і безгріховність дитини, яка приймає хрещення. Вважається, що поринаючи в купіль, людина очищається від гріховності і повертається до нового чистого життя. Матеріал, що використовується для пошиття крижми, повинен бути м'яким на дотик, натуральним і приємним до тіла. Батьки намагаються купити крижму таку, щоб вона була прикрашена вишивкою у вигляді хрестика і на ній було вишито ім'я малюка, дане йому при хрещенні. Додає крижмі унікальності і урочистості вишивка золотистою або срібною ниткою у вигляді всіляких композицій. Все що вишивається на полотні, має глибокий сенс.

Індивідуальна крижма як символ захисту дитини

Якщо належить здійснювати обряд хрещення в перші місяці життя маленького чоловічка, то доцільніше купити крижму у вигляді прикрашеного вишивкою рушника з капюшоном, щоб відразу після купелі загорнути немовля. Це допоможе зігріти після купелі малюка, не давши йому замерзнути. Важливо, щоб тканина, з якої пошита крижма, добре вбирала вологу. 

Не менш важливий і розмір виробу. Маленьку дитину, слід укутати повністю, тому як обряд триває довгий час. Також зручно і практично використовувати Крижму у вигляді конверта, на якій вишивається композиція відповідна майбутньому священодійству. Після завершення обряду іменну Крижму слід ретельно зберігати, так як вона стає оберегом для маленького чоловічка, який прийняв хрещення. Купуючи крижму, слід враховувати пору року, коли буде хреститися дитина:

  • для холодної пори підійде крижма з махрового полотна, яка має більш високу гігроскопічність;
  • для теплої пори краще вибирати Крижму з легких тканин, таких як ситець, батист, льон.

Пропонуються різноманітні подарункові вироби, виготовлені з бавовни з різноманітною атласною обробкою. Для декорування використовуються кольорові стрічки жовтого або рожевого кольору для дівчаток і блакитного або синього кольору для хлопчиків. Іноді декор може бути у вигляді мережки, орнаментів або вишивки. Купуючи двошарову атласну крижму, необхідно звернути увагу на те, з чого виконаний другий шар. Оптимальним варіантом буде будь-який гігрокопічний м'який матеріал, здатний добре вбирати вологу, що забезпечує тепло і комфорт дитині протягом усього процесу.

Крижми як важливий атрибут таїнства хрещення

Здійснюючи обряд, священик освячує Крижму і потім кладе в неї дитину. Існує безліч міфів навколо Крижми. 

Вважається, що освячена крижма є оберегом для малюка і її можна використовувати в разі хвороби, так як вона має лікувальну дію. 

Можна по-різному ставитися до цього твердження, вірити чи не вірити, але кожен має сам приймати рішення. У питанні придбання Крижми може бути два варіанти. Або її набуває хрещена мати, або замовляють батьки. 

Вишивка імені на хрестильній крижмі

Вишивка імені дитини на крижмі для хрещення

150 грн.

Вишивка імені та дати на хрестильній крижмі

крижма для хрещення з вишивкою імені дитини та дати хрещення

250 грн.